12 Jan 2018 10:32 |Kategorija:  1.lapa ziņa

Ziņo par progresu Vācijas koalīcijas izveides sarunās

BERLĪNE, Jan 12, BNS/DPA - Vācijas koalīcijas veidošanas sarunās iesaistītās partijas pēc vairāk nekā 24 stundas ilgām sarunām panākušas izrāvienu jaunas "Lielās koalīcijas" izveidē, ziņo avoti.

Kancleres Angelas Merkeles vadīto kristīgo demokrātu (CDU), tās Bavārijas sabiedroto - Kristīgi sociālās savienības (CSU) - un centriski kreiso sociāldemokrātu (SPD) partiju un parlamenta frakciju vadītāji tā dēvētajās zondēšanas sarunās panākuši principiālu vienošanos sākt oficiālas koalīcijas sarunas, kurām pēc dažiem mēnešiem varētu sekot valdības izveide.

Zondēšanas sarunās pusēm bija jāgūst pārliecība par to, vai ir pietiekams kopīgs pamats oficiālu koalīcijas sarunu uzsākšanai.

Viens no problemātiskākajiem jautājumiem koalīcijas sarunās skar miljonu patvēruma meklētāju, kas Vācijā ieradušies kopš 2015.gada.

Konservatīvais bloks CDU/CSU ieņem stingrāku nostāju imigrācijas politikā, uzturot arī prasības, kas SPD liekas nepieņemamas.

BNS, +371 67088611, zinas@bns.lv

Rādīt kā: 
 

BNS ziņas un citi pakalpojumi

Ziņu aģentūra BNS ir lielākā informācijas aģentūra Baltijas valstīs, un tās biroji darbojas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.
Mūsu galvenais uzdevums ir sniegt kvalitatīvu, pārbaudītu, ātru, precīzu informāciju.

BNS ziņu galvenais uzdevums ir sniegt kvalitatīvu, pārbaudītu, ātru, precīzu informāciju - pēc iespējas daudzpusīgāk informēt sabiedrību par galveno, jo tikai informēts cilvēks spēj izdarīt izvēli, formulēt attieksmi un pieņemt lēmumus, lai dzīvotu atbilstoši demokrātiskas sabiedrības izpratnei un normām.

 

Sekojiet mums sociālajos tīklos: