12 Jan 2018 10:32 |Category:  1st page news

Ziņo par progresu Vācijas koalīcijas izveides sarunās

BERLĪNE, Jan 12, BNS/DPA - Vācijas koalīcijas veidošanas sarunās iesaistītās partijas pēc vairāk nekā 24 stundas ilgām sarunām panākušas izrāvienu jaunas "Lielās koalīcijas" izveidē, ziņo avoti.

Kancleres Angelas Merkeles vadīto kristīgo demokrātu (CDU), tās Bavārijas sabiedroto - Kristīgi sociālās savienības (CSU) - un centriski kreiso sociāldemokrātu (SPD) partiju un parlamenta frakciju vadītāji tā dēvētajās zondēšanas sarunās panākuši principiālu vienošanos sākt oficiālas koalīcijas sarunas, kurām pēc dažiem mēnešiem varētu sekot valdības izveide.

Zondēšanas sarunās pusēm bija jāgūst pārliecība par to, vai ir pietiekams kopīgs pamats oficiālu koalīcijas sarunu uzsākšanai.

Viens no problemātiskākajiem jautājumiem koalīcijas sarunās skar miljonu patvēruma meklētāju, kas Vācijā ieradušies kopš 2015.gada.

Konservatīvais bloks CDU/CSU ieņem stingrāku nostāju imigrācijas politikā, uzturot arī prasības, kas SPD liekas nepieņemamas.

BNS, +371 67088611, zinas@bns.lv

Show as: 
 

BNS services

BNS news agency is the largest pan-Baltic news agency and has offices in Estonia, Latvia and Lithuania.

We hold our mission with great responsibility – to provide comprehensive information about the major events because only an informed person can make a choice, define attitude and make decisions to live in line with understanding and norms of a democratic society.

 

Follow BNS: